Alkogogle e-Drunk Vision Potrójne / 3szt

750,00 zł

Kompletny zestaw alkogogli - okularów symulujących trudności z oceną przestrzeni przez osoby odurzone alkoholem od 1.5 do 3.5 promila. Zestaw zamykany w drewnianej obudowie ze sklejki z 3 przegródkami na każdą sztukę gogli. Gogle idealnie i miękko przylegają do twarzy, nie zaparowują. 3 sztuki: 1.5 promila, 2.5 promila, >3.5 promila

Ilość

 

Bezpieczne zakupy - firma w Polsce

 

Wiele opcji dostawy !

 

Prawo zwrotu towaru bez podania przyczyny!

ORYGINALNE - PROFESJONALNE - WIERNIE SYMULUJĄCE - ALKOGOGLE 

1.5 ‰    2.5  ‰     3.5  ‰      symulacja zgodna z podręcznikowymi objawami poziomów intoksykacji alkoholowej 

Na każdej z przednich soczewek gogli umieszczony oryginalna sygnacja wskazująca jaki poziom symulacji prezentują oferowane gogle.

Poziom oznaczony jest podobnie do siły sygnału w telefonie

(1) 1.5 ‰ jest już znacznym upojeniem i większość osób opisuje wzrokowe doświadczenia w tym stanie jako trudności z utrzymaniem pojedynczego widzenia. Soczewki w tych goglach powodują zmieniające się w zależności od kąta patrzenia rozdwojenia widzenia otoczenia - ale nie przekłamują odległości, obraz nadal jest rzeczywisty, nie powodują zaburzenia równowagi.

Soczewki są jasne, wysoko przezroczyste - nieznacznie przyciemniają obraz. Oznaczone są żółtym paskiem, zielonym napisem i jednym prostokątem czarnym oznaczającym skalę symulacji.

(2)  2.5‰  jest już stanem, w którym zawęża się kąt widzenia - w goglach pola boczne są bardziej rozmyte niż centralne. Obraz jest jednak wyraźnie rozdwojony, można temu efektowi zaradzić przymykając jedno oko (co często czyni pijana osoba gdy próbuje trafić kluczem w dziurkę). Odległości od przedmiotów są już lekko przekłamane, wiele osób ma już problem z utrzymaniem równowagi.

Okulary oznaczone są jasno-czerwonym paskiem, zielonym napisem i dwoma czarnymi prostokątami oznaczającymi skalę symulacji.

(3)  Poziom zagrażający życiu - stan, który towarzyszy nie tylko zatruciu alkoholemu, ale mieszaniu różnych środków psychoaktywnych (np. alkoholu i amfetaminy, alkoholu i GHB tzw. pigułka gwałtu )

Zatrucie powyżej 3.5 - 5 ‰ charakteryzuje się stanem utraty zdolności prawidłowej oceny położenia, światłowstrętem, obrazy mieszają się, nie pomaga przymykanie jednego oka aby prawidłowo ocenić odległość do obiektu, świat wydaje się wirować.

Bardzo trudno w tych goglach wykonywać proste ćwiczenia, jak złapanie piłki, ominięcie przeszkód na podłodze itp.

WYSTRZEGAJ SIĘ PODRÓBEK

W sieci pojawiło się wiele podrabianych tzw. "alkogogli", które z rzeczywistą symulacją mają niewiele wspólnego. Zastosowane w nich elementy to zwykłe płaskie soczewki fresnela bez żadnych dystorsji, które po prostu rozmywają obraz (taki sam efekt uzyska każda osoba normalnie widząca, która założy babcine okulary do czytania np. +3 dioptrie)

Oryginalne alkogogle oznaczone są hologramem "ORYGINAL" - wraz z numerem fabrycznym, na każdej soczewce z przodu znajdują się oznaczenia siły symulacji: 1, 2 albo 3.

Gogle zapakowane są oryginalny karton z obwolutą i informacjami w języku polskim i języku angielskim. Posiadają OBOWIĄZKOWE ostrzeżenia o zachowaniu środków ostrożności i wymieniają je.

Z oryginalnych okularów korzystają służby takie jak POLICJA, STRAŻ MIEJSKA, profesjonalne instytucje zajmujące się profilaktyką alkoholową.

ZASTOSOWANIA:

* Pogadanki, prelekcje, demonstracje wpływu alkoholu i innych środków psychoaktywnych na zmysł wzroku (Szkoły Jazdy, Prewencja Policji, Straży Miejskich, instytucje samorządowe i rządowe).

* Imprezy rozrywkowe, zabawy integracyjne, itp - DJ-e, Zespoły Muzyczne, Konferansjerzy, Wodzireje itp.

* Demonstracje i zabawy prewencyjne - antyalkoholowe w szkołach podstawowych i średnich.

Rozmiar gogli umożliwia założenia ich także przez osoby noszące okulary korekcyjne.

Opakowanie: karton z instrukcją w języku polskim i/lub angielskim.

999 Przedmioty